Yeşilpınar Anaokulu

Yeşilpınar Anaokulu arayanlara profesyonel ve okul öncesi eğitimde kaliteli okullardan biridir.Okul öncesi egitimde çocuklarımızın gelişimlerinin en önemli donem aşamalarının bilincinde olarak ilerleriz ve eğitim metotlarımızı tüm çocuklarımıza uygulamaya çalışırız. Özel Parlak Fikirler Yeşilpınar Anaokulu Scamper, Gems eğitim metodlarini kullanmakta ve eğitim çerçevemiz bu kapsamda devam etmektedir.

Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri de çocuklara yaratıcı düşünme becerisi kazandırmaktır. Scamper yaratıcı düşünme, hayal kurma ,sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma gibi beceriler kazandıran uygulanması kolay ve eğlenceli eğitim modelidir. Çocuklara sorulan ve hazırlanan sorularla beyin fırtınası oluşturulup eğlenceli öğrenmenin kapıları çocuklara açılmaktadır.

Yeşilpınar Anaokulları

Scamper zihinsel kalıpların dışında hareket etmeyi sağlar. Scamper’in felsefesi her fikir var olan baska bir fikirden doğar.
Scamper grup yada bireysel sınıf içi eğitime uygun bir eğitim sistemidir.Her seyden önce Scamper yeni bir seyler üretme değil,öğrencilerin yaratıcıliklarini keşfetmektir.

Bir diğer eğitim sistemi Gems egitimi çocukların çok küçük yaşlarda bilim ve deneylere ilgi duymalarını sağlayan bir sistemdir.Okul öncesi eğitimde çocukların deneyleri gözlemlerden hayal kurabilme becerileri gelişmektedir.

Yeşilpınar Parlak Fikirler Anaokulu Gems etkinlikleri öğrencilerin ve matematik kavramlarını oyunlaştırarak anlamalarını ve günlük hayatta sorgulama alışkanlığı edinmelerini sağlar. Gems eğitiminin amaci okul öncesi çocuklara fen ve matematiğin önemini anlatmak , fen ve matematiğe karşı çocukları olumlu bir tutum sergilemelerine yardımcı olmak, eleştirisel düşünebilen bireyler oluşturmaktır.
yeşilpınar anaokulu
Gems öğrencilerin kendi başlarına buluş yapmalarına olanak tanır.Gems etkinliğine katılan çocuklar ilerleyen yaşlarında fen eğitimiyle alakalı daha net kararlar verebilirler. Öğrencilere fen ve matematiğin eğlenceli ,bilim ve deney yapmanin da daha kolay olduğu gösterilir.

Gems eğitiminin bir diğer amaci da fen ve matematik alanında çocuklara beceri kazandirirken bu becerilerin önemini vurgulanmaktır.

Yapılan deneylerle çocuklara hem fen ve matematik alanında eğlenceli öğrenmenin imkanı tanınırken hem de bu alanın ne kadar kolay olduğu gösterilir.

Bu iki eğitim sisteminde de hayal kurma,yeni birşeyler üretme, ozgur düşünme, hayal kurma,yeniliklere açık olma,yaratıcı düşünme becerisi gibi yetiler kazandırılır.

Sizde Yeşilpınar Anaokulu arayan bir veliyseniz hiç düşünmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.