ÖZEL PARLAK FİKİRLER ANAOKULU İngilizce eğitimde alanında uzman eğitim personeliyle İngilizce branş öğretmenleriyle 3-6 yas çocuklara eğlenerek İngilizce öğrenme imkanı sunmaktadır. Dil eğitiminin artık önemli olduğu günümüz şartlarında okul öncesi eğitimde ilk başlangıç olan İngilizce eğitim yas gruplarına göre çocukların seveceği şekilde eğlenerek öğretebilen eğitmenlerle ve gerekli tüm materyallerle sağlanmaktadır.

Erken yasta yabancı dil eğitiminin hedefi öğrenilecek dili çocuğa ana dili gibi kullandıracak beceriler kazandırmak degil, kendi dili ve kültürünün dışında başka dillerin ve kültürlerin var olduğunu fark etmesini sağlamaktır. Dil becerilerinde ki hızlı gelişimi dikkate almak, yeni bir dili öğrenmeleri icin gerekli uyaranları sağlamak, onların hem dil hem de zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir.

Onların yeni bir dil öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve desteklemek icin; Programımızda İngilizce öğrenimine de önem veriyor ve okulumuzda haftanın her günü yabancı dil eğitimini öğretmenimizle birlikte oyunlar ,etkinlikler ,zihinsel becerileri destekleyen aktiviteler ve bu konuda en iyi olduğunu kanıtlamış her yas grubu icin ayrı olarak hazırlanmış Oxford playtime eğitim seti ile destekliyor çocuklarımızın en iyi şekilde yabancı dil alt yapısı ve bilincinin oluşmasını sağlıyoruz. Bazı çocuk gelişimi uzmanları tarafından okul öncesi çağında verilen İngilizce eğitiminin çocuklar icin uygun olmadığı savunulmaktadır.

Ancak yapılan araştırmalar sonucunda okul öncesinde İngilizce eğitimin dekazanilan bilginin daha kalıcı olduğu , merak ve öğrenme güdüsünün fazla oluşu , bu yasta hata yapma korkusunun olmaması , ileride farklı dilleri öğrenebildiği, gırtlak yapısının müsait olması , beyin gelişimin uygun olması ,bi donemin farklı bir dile ve kültüre yönelik farkındalık oluşturma da önemli olduğu yabancı dil sevdirmede ve yabancı dilde temel oluşturma da erken yasta yabancı dil eğitiminin verilmesinin gerekli olmasının bu donemde İngilizce eğitiminin verilmesinin uygun olduğu sonucunu göstermektedir.

Mutlu,ne yaptığının bilincinde olan ,öğrenmeye açık ,sorgulayan,araştıran,yeniliklerin farkında olan ve her turlu becerileri dikkate alınıp eğitilen çocuklarla ÖZEL PARLAK FİKİRLER ANAOKULU İngilizce egitimde kaliteyi sunmaktadır.